top of page

VESMÍRÁCI

animovaný TV seriál pro děti

A teď na chvíli něco pěkného a milého. Chtěli byste mít tu schopnost umět mluvit se všemi rostlinami a živočichy kdekoliv na naší planetě? Rozumět tomu, co si myslí pavouk, „verlyba“ nebo podmořská perlorodka? Podívat se na dno oceánu anebo třeba do vlastního těla?

Zvídavá Anička (8) a její starší brácha Maty (10) se při svém dovádění venku spřátelí s ulítlými dětskými parťáky z Vesmíru. Zvědaví Vesmíráci si vlastně taky šli jen tak polítat po tom našem Vesmíru, když náhle objevili život. A to v jeho neuvěřitelně koncentrované podobě – právě na naší planetě Zemi. 

Díky přátelství i schopnostem Vesmíráků se Anička a Maty dostanou do neobyčejných míst naší zeměkoule, ve kterých budou moci komunikovat s dalšími živými organismy jako s lidmi.

O svém
dobrodružství i cestách za poznáním si Anička vede svůj tajný deník i s obrázky. Jak sama říká, určitě o tomto svém  tajemství jednou poví mamce i taťkovi. Ale ... až jindy! 

NÁZEV

VESMÍRÁCI

TECHNOLOGIE

2D animace

JAZYK

Čeština

SCÉNÁŘ/REŽIE

Adam Parma

ŽÁNR

pohádkový seriál pro děti

STATUS

Ve vývoji

TRVÁNÍ

11 minut

TYP

TV animovaný seriál 

CÍLOVÁ SKUPINA

6+

PRODUKCE

FILM21 s.r.o.

VE VÝROBĚ

VESMÍRÁCI
VE VÝVOJI

TV animovaný film

Jestli vás od různých forem života dělí moderní civilizace o pár kilometrů anebo stovky planet a světelných let, vyjde téměř na stejno. V obou případech platí, že vztah k naší živé planetě můžu jen těžko mít, dokud si jej nevytvořím. 
Právě zkušenost, interakce a přímý zážitek s okolím je to, co Vesmíráky i Aňu s Matym s živou přírodou skutečně sblíží, aby ji poznávali zblízka a na vlastní kůži. 

K vývoji seriálu nás inspiroval cestovatel, dobrodruh a milovník přírody David Attenborough. Možná tam někde se rodila postava seriálového dědečka, u něhož tušíme, že leccos ví nebo aspoň napoví. A pak také naše vlastní děti. Opakovaně je vidět, jak jsou přirozeně zvídavé a chtějí samy objevovat svět. Ale o tom už bylo napsáno také mnoho knih od dětských psychologů a edukačních reformátorů jako byli třeba John Dewey nebo kdysi u nás Komenský. Právě takové zážitkové učení nezačíná čtením učebnic, ale vlastní zkušeností a poznáváním. 

2022

PŘIPOJTE SE K TÝMU :)

Pozor, hlášení! Hledáme televizní stanici (broadcastera), která by společně s námi a Vesmíráky chtěla takové příběhy za poznáním naší živé planety Země tvořit. Pokud Vás téma seriálu zaujalo, spojte se s námi. Představíme Vám vývoj projektu včetně hotových animačních ukázek několika scén

ZAPOJTE SE
bottom of page