top of page

SMOKEMAN

Webový animovaný seriál

Tímhle webovým seriálem Vám určitě krásně zatopíme. Teda pokud doma máte kotel nebo kamna. Jeho hlavním hrdinou je SMOKEMAN, kterýosvětovou a zábavnou formou přibližuje tzv. Zásady správného topiče. V každém topeništi bydlí nějaký ten Plamínek (Pavel Liška). Aby Plamínek dobře hořel, musí se o něj topič Čenda Čouda (Jiří Sedláček) naučit dobře starat. No a aby to dělal správně, pomáhá mu akční superhrdina Smokeman, který pod heslem „kouři zmar“ dohlíží na to, aby každý topič věděl, jak správně topit. Kromě Plamínka z krbu v domě ve starém kotli bydlí také strejda Plamenovous (Pavel Liška) a mladá atraktivní Plamenice v moderním zplyňováku. Ta našeho Plamínka umí docela hezky rozpálit. 

NÁZEV

SMOKEMAN - desatero správného topiče

TECHNOLOGIE

2D animace, hrané scény

JAZYK

Čeština / Angličtina

SCÉNÁŘ/REŽIE

Adam Parma

ŽÁNR

edutainment

STATUS

v distribuci

TRVÁNÍ

60 minut

TYP

webový animovaný polohraný seriál 

CÍLOVÁ SKUPINA

10+

PRODUKCE

FILM21 s.r.o.

V DISTRIBUCI

SMOKEMAN
V DISTRIBUCI

Webový animovaný seriál

„Kouři zmar“ je poselství, které hlavní superhrdina Smokeman neúnavně šíří do celého světa. A to nejen prostřednictvím této animované a polohrané série, ale také populárními šou pro školy i veřejnost po celé České republice.  
Totiž produkovat špinavý a škodlivý kouř už nedává smysl ani ekonomicky, ani ekologicky. Když si díky Smokemanově zábavné šou osvojíte základní pravidla správného vytápění, uvidíte, že prospějete
nejen svému zdraví, ale taky své peněžence. A šetřit přírodu i peníze na energiích snad nikdy nebylo aktuálnější více, než dnes. 

2022

CO BUDE DÁL?

Postavičky seriálu nás natolik zaujaly, že bychom na tento seriál chtěli navázat a vyrobit seriál o dalších „energetických“ plamíncích a jejich životních osudech. A mezi námi - ruku na srdce, na plíce a taky na peněženky. Eko otázky i otázky úspor za energie jsou dnes zásadní témata snad každého.

Formou seriálu by se lidé mohli nejen dobře pobavit, ale taky se něco dozvědět o tom, jak šetřit své zdraví i peněženku. V minulosti jsme v této věci spolupracovali také při tvorbě osvětových webinářů se zástupci Národního centra energetických úspor či Ministerstva životního prostředí.

Věříme, že tento seriál i jeho pokračování mohou být pro spoustu lidí v dnešní době velmi aktuální a užitečné. Jdete do toho s námi?

ZAPOJTE SE

2022

BŘEZEN
Smokeman v akci

Smokeman cestuje po celém Česku 

Smokeman (doc. Jiří Horák) cestuje a to nejen v seriálu, ale také po svých odborně-popularizačních šou po celé České republice. Od svých přátel – kotelníků, kominíků a krbařů na seriál dostává samé krásné reakce. Nás bude těšit, když se tento obsah dostane především k co největšímu množství lidí. Kromě on-line distribuce budeme hledat cesty, jak téma i Plamínka přenést na televizní obrazovky. 

2021

PROSINEC
Pavel Liška jako Plamínek a Adam Parma

Pavel Liška jako Plamínek
– vývoj a výroba 

Zvuková postprodukce byla dotvořena v nahrávacím studiu naší produkce a v partnerském nahrávacím studiu v Praze.

2021

PROSINEC
Smokeman-Vývoj-04.png

Smokeman – vývoj a výroba 

Vývoj a výroba seriálu o Smokemanovi probíhala v naše studiu na trikovém zeleném klíčovacím pozadí v animačním studiu FILM21.

Z dílny našich výtvarníků a animátorů vznikly zbrusu nové originální postavičky plamínků i kostýmně nově pojatá podoba hlavního létajícího superhrdiny Smokemana. Zvuková postprodukce byla dotvořena v nahrávacím studiu naší produkce a v partnerském nahrávacím studiu v Praze. Při tvorbě scénáře jsme úzce spolupracovali s odborníky z Výzkumného energetického centra a Ministerstva životního prostředí.  

bottom of page