top of page

PAPÍROVÉ MĚSTO

webový animovaný seriál

Tatínek sourozenců Petry a Petra je kartograf. Pro své děti připraví zvláštní překvapení. Zázračnou návštěvu místa na mapě – papírového města. Úkolem Petry a Petra je nejen to, nalézt z města cestu ven zpátky domů, ale také pomoci jeho obyvatelům zvládnout starosti, které je ve městě tíží. 

Webový seriál Papírové město ukazuje teenagery Petru a Petra jako dvojici, která nakonec zjistí, že na problémy ve městě mohou reagovat a něco s nimi udělat, i když nejsou dospělí a nemají významné pozice ve společnosti. Stačí trochu chytrosti, zájmu, nápaditosti a odvahyPro své smělé nápady postupně získávají podporu okolí. Z Papírové města se jim v několika zápletkách nakonec podaří udělat lepší místo k životu.


V další části seriálu bude situace ještě komplikovanější. Tentokrát se Petr s Petrou přenesou nikoliv do města, ale do vesnice. A aby toho nebylo málo – navíc do velmi chudé vesnice třetího světa. Chybí zde základní potraviny, pitná voda, jistoty. Problémy už nejsou maličkosti, ale životně důležité výzvy, kterým musí společně s jejich obyvateli čelit. Petr s Petrou se snaží věcem porozumět a najít co nejvhodnější řešení. Občas se jim to nepovede, ale nevzdávají se a pokračují, dokud věcem nepřijdou na kloub. 

NÁZEV

PAPÍROVÉ MĚSTO

TECHNOLOGIE

2D animace

JAZYK

Čeština

SCÉNÁŘ/REŽIE

Adam Parma

ŽÁNR

edutainment 

STATUS

v distribuci 

TRVÁNÍ

45 min (3x15min)

TYP

webový animovaný seriál 

CÍLOVÁ SKUPINA

11 let

PRODUKCE

FILM21 s.r.o.

V DISTRIBUCI

PAPÍROVÉ MĚSTO
V DISTRIBUCI

Webový animovaný seriál

Během celého roku 2021 vznikaly postavy ze světa Papírového města, které by měly především děti staršího školního věku inspirovat k tomu, aby se nebály být iniciativní a vnímaví ke svému okolí. Součástí animovaných epizod byly také metodické listy a další interaktivní materiály, které se využívají v hodinách zeměpisu


Dnešní pozornost se často upíná ke globálním problémům našeho světa. O to sympatičtější bylo vidět, že mladí teenageři mohou aktivně proměňovat svět ve svém bezprostředním okolí. Díky tomu jsou pak mnohem vnímavější a chápavější ke světu, ve kterém skutečně žijí. 

2022

PŘIPOJTE SE K TÝMU :)

Tento projekt je v jeho první fázi sice uzavřen. Ale lákalo by nás pokračovat s dalšími příběhy, které by inspirovaly mladou generaci k tomu, aby se nebála být aktivní a proměňovala své okolí. Hledáme broadcastera (rozuměj televizní stanici), která by si toto téma vzala za své a my bychom se s naším animačním studiem zase rádi podíleli na realizaci dalších epizod této animované série. 

ZAPOJTE SE

2021

ZÁŘÍ
Papirove-Mesto-Zeme-k-svetu-01.png

Animace do hodin zeměpisu

Animace spolu s doprovodnými metodickými materiály využívají žáci 6. tříd základních škol. Zajímavostí je, že jsou animované sekvence interaktivně koncipovány tak, aby žáci sami mohli rozhodovat o dalším osudu hlavních hrdinů a obyvatel Papírového města.  

2021

01–12
Papirove-Mesto-Prostredi-Afrika.jpg

Výroba animací 3x15 minut, 1x15 bonus

V našem animačním studiu jsme se postarali o komplexní zpracování od hereckého obsazení, namluvení a ozvučení hudbou a ruchy, přes výtvarný design prostředí a postav až po rigging a konečné animace.

2020

KVĚTEN
Papirove-Mesto-Vyvoj-skicy.png

Vývoj výtvarna a animační test

Vznikly první výtvarné návrhy animovaných postaviček Petry a Petra. Animační test se odehrával v jejich pokojíčku, kde naše dva protagonisty do sebe zázračně vcucla tatínkova tajemná mapa. Petr a Petra se ocitli v Papírovém městě. 

bottom of page