top of page

LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE

Seriál / Celovečerní animovaný film

Alegorický příběh poutníka (Oldřich Kaiser) nás spolu s jeho průvodci Všudybudem a Mámením (Jiří Lábus) doprovodí do podivuhodného světa lidí v Labyrintu o 350 let nazpátek. Právě tolik let uplynulo od úmrtí autora knižní předlohy filmu a jedné z největších osobností českých i evropských dějin Jana Amose Komenského. Ten v roli Poutníka kriticky nahlíží do nejrůznějších oborů lidské činnosti a povolání. Ačkoliv je Poutník na své cestě častokrát zklamán, strastiplné putování jej nakonec zavede až do jeho vlastního nitra – Ráje srdce, kde se setkává se samotným Bohem. Díky tomuto setkání Poutník konečně nalézá svůj vnitřní pokoj i štěstí a chopí se svého povolání. Stane se učitelem národů.

Podobně jako knižní předloha i tento film čerpá ze silných autobiografických momentů pohnutého života Jana Amose Komenského a i přes dramatické životní události té doby nahlíží na lidské počínání s vtipem a nadhledem. 

Jan Amos Komenský (1592–1670)

patří bezesporu mezi největší osobnosti naší historie. Byl doslova renesančním člověkem – filosofem, pedagogem, reformátorem, spisovatelem a myslitelem, který žil ve vzrušující době na prahu baroka za úsvitu modernity. Svou hlubokou stopu díky létům stráveným v exilu zanechal nejen v Českých zemích, ale také v Polsku, Uhrách, Švédsku, Holandsku či Anglii. V celonárodní anketě České televize o největšího Čecha se umístil na 4. místě. Komenský je dodnes nazýván učitelem národů. Ačkoliv jej v životě zasáhly těžké rány osudu, dokázal si nakonec zachovat hlubokou víru a naději. Řada jeho děl měla zásadní společenský význam. 
Právě kniha Labyrint světa a ráj srdce byla jeho nejpopulárnějším bestsellerem, který byl publikován v mnoha překladech po celém světě v neuvěřitelných 123 vydáních.

 

Zajímavosti: 
Animovaný snímek Labyrint světa a ráj srdce je čistě českým autorským dílem na náměty knihy autora. Jiří Lábus a Oldřich Kaiser mistrovským způsobem propůjčili svůj hlas více než 250 různorodým postavám. Navštívíme asi 30 nejrůznějších povolání, stavů a řemesel tehdejší doby, až nakonec zjistíme, že doba se sice mění, ale lidé jsou stále stejní dnes i před 350 lety.

NÁZEV

LABYRINT SVĚTA A RÁJ SVĚTA

TECHNOLOGIE

2D animace

JAZYK

Čeština / Angličtina

SCÉNÁŘ/REŽIE

Adam Parma

ŽÁNR

Dobrodružný film

STATUS

V distribuci

STOPÁŽ

24 dílů / 5 minut

NAMLUVILI

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser

TYP

Celovečerní animovaný film

CÍLOVÁ SKUPINA

12+

PRODUKCE

FILM21 s.r.o. a České studny z.s.

ROK VÝROBY

2021

V DISTRIBUCI

LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE
V DISTRIBUCI

Seriál / Celovečerní animovaný film

Animovaný příběh byl v roce 2020 premiérově uveden na obrazkovách České televize v podobě 24 dílného televizního seriálu.

 

Součástí produkce byly také metodické listy, které byly k seriálu uveřejněny na kanále ČTedu především pro možnost divácké reflexe žáků a studentů ve školách. Epizodní členění seriálu našlo svou inspiraci v kapitolovém uspořádání knihy Komenského. Poutník v každé kapitole navštěvuje konkrétní stav, řemeslo či povolání. Nás jako tvůrce však zaujal také celkový velký příběh Poutníka a jeho putování při cestě za vlastním štěstím. Navíc druhá z „ráje srdce“ navíc nese velmi silné autobiografické prvky autora Jana Amose Komenského. Proto se přímo nabízelo přepracování seriálu do jednoho velkého příběhu.

 

V březnu 2022 vznikl celovečerní animovaný film Labyrint světa a ráj srdce pro velká plátna kin s prostorovým zvukem. Aktuálně je film nasazen v kinech po celé České republice. Těší se hezkému ohlasu zejména u škol, pro které připravujeme sérii speciálních kino-projekcí a doprovodných materiálu od září 2023. 

2022

PŘIPOJTE SE K TÝMU :)

Aktuálně hledáme možnosti distribuce a uvedení seriálu či celého filmu v zahraničí. K náhledu jsou nyní ukázky 3 epizod, které byly přeloženy a předabovány do angličtiny. V případě zájmu či distribuční nabídky se nám ozvěte

ZAPOJTE SE

2022

BŘEZEN
FILM: Labyrint světa a ráj srdce

Labyrint světa a ráj srdce v kinech ČR

Celovečerní animovaný film Labyrint světa a ráj srdce byl uveden do distribuce v komerčních kinech po celé ČR.

Více info: film-labyrint.cz 

2020

LISTOPAD
ČT: seriál Labyrint světa a ráj srce

Labyrint světa a ráj srdce v České televizi

24 dílný animovaný seriál Labyrint světa a ráj srdce byl uveden v listopadu a prosinci 2020 premiérově v České televizi.

Logo-for-web-Ceske-Studny.png
Logo-for-web-Anomalia.png
Logo ČT
Logo-for-web-UFD.png
bottom of page