top of page

KARÁSKOVO ŠTĚSTÍ

krátkometrážní hraný barokní film

Rok 1732, Plzeňsko. Nejmladší syn mlynáře Karáska, Bernard, se od svého otce dozvídá, že nezdědí žádný mlýn. Bernard proto odchází z rodného mlýna za svým osudem, který ho přivede do Manětínského zámku k hraběnce Marie Gabriele Lažanské, služebné Veronice a výstřednímu hofmistrovi Jeronýmu Tichému. Kam povede Bernardova poctivost a hraběnčina vášeň pro karban?

 

Hlavní roli Bernarda ve filmu ztvárnil herec Šimon Bilina, který je aktuálně známý například z televizního seriálu ZOO nebo muzikálu Jana Svěráka a Tomáše Kluse Branický zázrak.

Zajímavosti 

Krátký hraný barokní film Karáskovo štěstí byl natočen na Manětínském zámku v Plzeňském kraji. Hraběnčina vášeň pro karban, rodina mlynářů Karásků i hofmistr Jeroným Tichý jsou historicky doložení.

Film byl natočen během tří natáčecích dní. Nosítka, na kterých se na konci filmu hraběnka nese, vlastnoručně vyrobil kastelán manětínského zámku, Karel Mašek.

NÁZEV

Karáskovo štěstí

TECHNOLOGIE

hraný film

JAZYK

Čeština

SCÉNÁŘ/REŽIE

Michal Matulík

ŽÁNR

historický film

STATUS

 v distribuci

TRVÁNÍ

17 minut

TYP

krátkometrážní hraný film

CÍLOVÁ SKUPINA

12+

PRODUKCE

FILM21 s.r.o.

V DISTRIBUCI

KARÁSKOVO ŠTĚSTÍ
V DISTRIBUCI

Krátkometrážní hraný film

Hraný krátký film Karáskovo štěstí doprovází každoroční letní slavnosti Západočeského barokního festivalu Plzeňského kraje od roku 2018. Chcete zažít kostýmované baroko nejen ve filmu? Doražte někdy na festival Západočeské baroko, který nabídne skvosty barokní architektury, barokní hudbu, barokního jídlo, barokních tradice a dokonce i barokního ohňostroj. 

 

Při troše štěstí můžete film během roku sledovat také na zámku Manětín, kde se nejspíš příběh filmu v jeho reálné podobě kdysi skutečně stal.

2022

KARBAN NEKONČÍ :)

Osobně bychom distribuci snímku doporučili také do všech současných heren, kasín a sázkových kanceláří nejen v České republice. :)  

ZAPOJTE SE
bottom of page